Co to jest Pozycjonowanie Lokalne?

Pozycjonowanie Lokalne – (ang. Local SEO), to proces który koncentruje się na dostarczaniu wyników, które są istotne dla wyszukiwarki na podstawie bieżącej lokalizacji użytkownika. Jeśli teraz wyszukam „dobra włoska restauracja”, Google dostarczy mi wyniki, które są najbliżej mnie.

Lokalne SEO znacznie się rozwinęło w ciągu ostatnich kilku lat, szczególnie biorąc pod uwagę wzrost wykorzystania smartfonów i lepszą łączność w czasie rzeczywistym. Mimo że ma wiele podobieństw do organicznego SEO, ostatecznie jest zupełnie inne.

pozycjonowanie lokalne

Jak Lokalne Pozycjonowanie Promuje Twoją Działalność?

promowanie lokalnej działalności, przyciąga lokalnych klientów

dividerdivider

Pozycjonowanie w obszarze lokalnego rynku to świetna strategia dla małych firm i branż usługowych, które przede wszystkim oferują swoje usługi na okreslonym obszarze geograficznym. Skupiając się na lokalnych słowach kluczowych i intencji konsumenta, skutecznie ograniczasz wpływy konkurencji, jednocześnie poszerzając swój zasięg i widoczność względem docelowych odbiorców.

Lokalne SEO to skuteczny sposób promowania swojej firmy w Internecie. Pomaga firmom promować swoje produkty i usługi dla lokalnych klientów w momencie, gdy ich szukają. Lokalne SEO stosuje różne strategie promocji witryny w wyszukiwarkach takich jak Google, katalogi biznesowe, Google Moja Firma, Bing Places for Business, zwracając również uwagę na takie aspekty jak zlokalizowane treści na Twojej stronie, recenzje online i inne strategie wspomagające promocję lokalną.

Miliony klientów codziennie korzystają z wyszukiwania lokalnego, aby znaleźć najlepsze lokalne firmy w swojej okolicy. Możesz zwiększyć swoje szanse na znalezienie przez potencjalnych klientów, współpracując z doświadczoną firmą SEO.

Lokalne usługi SEO oferują bardzo ukierunkowane podejście marketingowe online (nie jest to odrzucanie i wyrzucanie broszur lub płacenie za reklamę w lokalnych gazetach czy na poczcie, które mogą lub nie mogą być postrzegane przez potencjalnego klienta, który jest faktycznie zainteresowany twoimi produktami lub usługi). Lokalne firmy SEO umożliwiają pozycjonowanie swojej firmy w wyszukiwarkach i innych cyfrowych platformach marketingowych, dzięki czemu widzą Cię potencjalni klienci – wtedy kiedy Cie potrzebują, na ich warunkach.

Bądź Widoczny, tam Gdzie Cię Szukają

Prawie połowa wszystkich zapytań w wyszukiwarce Google ma lokalne intencje. Jeśli masz firmę oferującą usługi lokalne, czy nie chcesz tego wykorzystać?

W wynikach wyszukiwania znajdują się zazwyczaj dwie odrębne sekcje, które dominują w górnej połowie strony wyników wyszukiwania:

 • Płatne reklamy (AdWords)
 • Lokalne wyniki (Local Pack)

Z właściwą lokalną strategią SEO, możesz znaleźć się na szczycie lokalnych wyników, które oferują bardzo wysoki CTR. Ponieważ wielu użytkowników wyszukujących firm i usług w swojej okolicy, korzysta lokalnych wyników oraz opinii, by wybrać interesującą ich firmę.

Google moja Firma w Mapach Google

Dlaczego Warto Inwestować w Pozycjonowanie Lokalne?

Lokalni klienci używają internetu, aby znaleźć lokalne firmy – zarówno na komputerach jak i urządzeniach mobilnych

96%

właścicieli komputerów PC przeprowadza lokalne wyszukiwania

46%

wszystkich wyszukiwań w Google ma charakter lokalny

64%

 lokalnych klientów używa wyszukiwarek i katalogów jako głównego sposobu na znalezienie lokalnej firmy

50%

lokalnych wyszukiwarek mobilnych szuka informacji biznesowych
(takich jak adres firmy lub numer telefonu)

78%

lokalnych wyszukiwań mobilnych prowadzi do zakupu offline

1 na 3

wyszukiwań mobilnych, występuje tuż przed wizytą w sklepie lub firmie

Klienci lokalni polegają na Internecie, aby znaleźć informacje o swojej firmie.

W dzisiejszych czasach ludzie polegają na Internecie, aby znaleźć informacje na temat wszystkich rodzajów produktów i usług. Jeśli Twoja firma nie zostanie znaleziona w lokalnych wynikach wyszukiwania, stracisz nowych klientów. Wdrażanie różnorodnych lokalnych strategii SEO dla Twojej firmy może pomóc Ci pokazać się na mapie internetowej, aby przyszli klienci mogli ją zobaczyć!

Lokalny marketing jest ściśle ukierunkowany i pomaga promować produkty i usługi.

Głównym powodem wyszukiwania lokalnego jest znalezienie konkretnej firmy. Drugim najczęstszym powodem jest znalezienie produktu lub usługi. Wielu lokalnych użytkowników szuka określonej nazwy firmy, ale wielu szukających nie myśli o konkretnym biznesie, gdy zaczynają polowanie. Korzystając z lokalnych metod wyszukiwania, możesz lepiej pozycjonować swoją działalność i promować to, co masz do zaoferowania lokalnym klientom, gdy szukają Twojej firmy. Nie ma lepszego czasu na nawiązanie kontaktu z potencjalnym klientem, niż kiedy naprawdę potrzebują.

lokalne seo

Jakie Czynniki Wpływają na Lokalne SEO?

Poniższe czynniki opierają się na opiniach 34 lokalnych ekspertów w dziedzinie wyszukiwania na całym świecie.

 • Umiejscowienie strony – Kategorie, słowa kluczowe w tytule firmy, Odległość, itp
 • Sygnały lokalne of-site – żółte strony internetowe / inne agregatory – spójność nazwy, adresu i numeru telefonu, głośność cytatu itp.
 • Sygnały lokalne on-site – obecność NAP, słowa kluczowe w tytułach, autorytet domeny itp
 • Linki Lokalne – tekst kotwicy przychodzącej, łączący domenę, łączący ilość domen
 • Opinie o firmie – Sprawdź ilość, prędkość i różnorodność/li>
 • Sygnały z Social Media – autorytety Google+, lubi Facebooka, obserwatorzy na Twitterze itp.
 • Sygnały z urządzeń mobilnych – CTR, kliknięcia w telefonach komórkowych, połączenia, meldunki
 • Personalizacja – spersonalizowane wyniki unikalne dla wyszukiwarki

Więc omówiliśmy, czynniki wpływające na pozycjonowanie, ale jakie są aspekty aspekty lokalnego SEO?

 • Dystans – jak daleko znajduje się każdy potencjalny wynik wyszukiwania od terminu lokalizacji używanego w wyszukiwaniu? Jeśli użytkownik nie określi lokalizacji w swoich wyszukiwaniach, Google obliczy odległość w oparciu o informacje o ich lokalizacji.
 • Trafność – odnosi się do tego, jak dobrze lokalny wpis pasuje do tego, co ktoś szuka. Dodanie pełnych i szczegółowych informacji biznesowych w internecie może pomóc Google lepiej zrozumieć Twoją firmę i dopasować ją do odpowiednich wyszukiwań.
 • Widoczność – niektóre miejsca są bardziej widoczne w świecie offline, a wyniki wyszukiwania starają się to odzwierciedlić w lokalnym rankingu. Prominence opiera się również na informacjach, które Google ma na temat firmy z internetu (takich jak linki, artykuły i katalogi). Liczby i oceny Google są uwzględniane w rankingu wyników lokalnych: więcej opinii i pozytywnych ocen prawdopodobnie poprawi lokalny ranking firmy. Twoja pozycja w wynikach w internecie jest również czynnikiem, więc najlepsze praktyki SEO mają również zastosowanie do optymalizacji lokalnego wyszukiwania.

Rozwijaj Swoją Firmę z Pomocą Lokalnego SEO

dividerdivider

Trendy w zakresie Lokalnych wyszukiwań staja się coraz istotniejsze, i będą coraz silniejsze i bardziej znaczące w przyszłości. Każdego dnia lokalni konsumenci szukają w Internecie Twojego produktu lub usługi, ale czy Twoja firma pojawia się w wynikach wyszukiwań? Oferujemy unikalne rozwiązania w zakresie poprawy widoczności lokalnej, chętnie pomożemy zapewnić Twojej firmie przewagę nad konkurencyjną, pomagając Ci pojawić się w miejscu, w którym konsumenci Cię szukają.

Skontaktuj się z nami