Co to jest Pozycjonowanie?

Pozycjonowanie stron, lub inaczej SEO (ang. search engine optimization – tłum. optymalizacja pod wyszukiwarki internetowe) to proces który wpływa na widoczność strony internetowej lub podstrony w nieopłaconych wynikach wyszukiwania – często nazywany „naturalnym” lub „organicznym” wynikiem. Proces ten ma za zadanie zdobycie oraz utrzymanie witryny na jak najwyższych pozycjach dla sprecyzowanych fraz kluczowych na stronach wyników wyszukiwania w danej wyszukiwarce internetowej.

Pozycjonowanie może obejmować różne rodzaje wyszukiwania, w tym;

  • wyszukiwanie obrazów
  • wyszukiwanie lokalne
  • wyszukiwanie wideo
  • wyszukiwanie wiadomości
  • branżowe wyszukiwanie ukierunkowane na dany, sprecyzowany temat.

Jak Pozycjonowanie Promuje Twoją Firmę?

jeżeli nikt nie wie że istniejesz, nikt też nie skorzysta z Twoich usług

dividerdivider

Jeśli nie zoptymalizujesz swojej witryny pod kątem wyszukiwarek, ryzykujesz utratą dużej ilości potencjalnych klientów na rzecz Twoich konkurentów, ponieważ ich witryny są wyżej w wynikach wyszukiwania niż Twoja.

Pomyśl, ile razy zwracasz się do Google każdego dnia, aby dowiedzieć się, gdzie możesz kupić nowe buty lub smartfona za dobrą cenę, skorzystać z usług firmy wykończeniowej czy też która lokalna piekarnia oferuje pieczywo bezglutenowe. Gdy ktoś szuka informacji związanych z produktami i usługami, które oferujesz, chcesz być widocznym w wynikach wyszukiwania.

Dlatego tak ważne jest aby pokazać się w widocznym miejscu, idealnie na jak najwyższej pozycji w wyszukiwarkach takich jak Google czy Bing. Badania pokazują, że ponad 70% ruchu z wyszukiwarek trafia do witryn wyświetlanych w pierwszych trzech wynikach wyszukiwania!

Optymalizacja SEO on-page oraz off-page

W jaki sposób wyszukiwarki określają ranking Twojej firmy?

Wyszukiwarki wykorzystują algorytmy, aby zapewnić ludziom istotne informacje, których w danej chwili szukają.

Aby upewnić się, że Twoja witryna pojawia się na pierwszej stronie, a nie na 40, musisz skupić się na budowaniu autorytetu, z naciskiem na kluczowe tematy związane z Twoją firmą i branżą w której działa.

Autorytet Twojej witryny jest ustalany na podstawie 2 czynników:

  • ON-PAGE / ON-SITE (zachodzące na witrynie, wewnętrzne)
  • OFF-PAGE / OFF-SITE (zachodzące poza witryną, zewnętrzne)

ON-PAGE / ON-SITE, wyszukiwarki przyznają wyższe rankingi witrynom internetowym, które regularnie publikują nowe treści na określony temat. Jeśli masz na przykład agencję nieruchomości, publikując regularnie posty na blogu na temat porad dotyczących zakupu domu lub mieszkania, zaczniesz budować swój autorytet online.

OFF-PAGE / OFF-SITE, wyszukiwarki chcą widzieć, że witryny inne niż twoje, łączą się z twoimi stronami internetowymi. Gdy inne witryny linkują do twoich treści lub ludzie udostępniają twoje treści w mediach społecznościowych, masz większą szansę na wyeksponowanie w widocznym miejscu w wynikach wyszukiwania.

On Page SEO - Wszystko co Musisz Wiedzieć

Dlaczego Warto Inwestować w Pozycjonowanie Strony?

Jeśli szukasz w Google produktów i usług, które oferujesz, ale widzisz tylko swoich konkurentów, prawdopodobnie warto rozważyć nad zainwestowaniem w pozycjonowaniem strony w wyszukiwarkach internetowych.

Nie zapominając o fakcie, że pozycjonowanie to nie sprint, to maraton, i że na efekty należy cierpliwie poczekać, dobrze wykonane pozycjonowanie może umocnić Twoją firmę na szczycie wyników wyszukiwania Google czy Bing i wygenerować wartościowy ruch w witrynie i ukierunkowane zapytania o nieporównywalnej wartości.

Dobrze wykonane kampanie SEO przekształcają firmy i wnoszą ogromny wkład w plany rozwoju działalności. Jeśli próbujesz rozwijać swój biznes, po prostu nie możesz ignorować znaczenia SEO w XXI wieku.

Skutecznie Wyprzedź Konkurencje, dzięki Pozycjonowaniu

dividerdivider

Dobrze wykonane pozycjonowanie stron internetowych jest w stanie zwiększyć pozycję w wyszukiwarkach i ruch w witrynie firmy działającej w dowolnej branży oraz segmencie rynkowym. Ekspertyza oferowana przez Specjalistów w branży SEO z zamiłowaniem oraz prywatnym zainteresowaniem do tej dziedziny marketingu internetowego, pozwala nam skutecznie sprostać potrzebom firm nawet o bardzo złożonych stronach internetowych w konkurencyjnych branżach. Kochamy wyzwania!

Skontaktuj się z nami